O mně

Jako dítě jsem začínala s plaváním, ale po shlédnutí propagačního letáčku akvabel jsem přestoupila k nim. S oddílem brněnských akvabel TJ Tesla Brno jsem reprezentovala ČR do svých 17. let. Akvabely mě naučily spojit dvojfázové tréninky se školou a vydržet i osm hodin tréninku denně.

Následovala etapa triatlonu. Chtěla jsem reprezentovat republiku v individuálním sportu a to se mi i podařilo. Pokoušela jsem se kvalifikovat i na olympiádu a procestovala kus světa. Byla jsem v Číně, Japonsku, Korei, Španělsku, Portugalsku a spoustě dalších zemí. Snažila jsem se stoupat žebříčkem, ale nedařilo se mi tolik, abych se na olympiádu dostala.Přišel zřejmě synrom vyhoření.

Po dvou letch bez řízeného tréninku se objevila myšlenka závodit jako maratonská běžkyně. Začala jsem spolupracovat s trenérem Pavlem Novákem a naše spolupráce vedla ke dvěma republikovým medailím. K bronzové a stříbrné medaili. Na tu zlatou jsem si musela počkat až jako chodkyně.

V roce 2020 jsem po necelé půlroční přípravě porazila, na mistrovství ČR v Poděbradech, sedminásobnou medailistku Anežku Drahotou a získala tím své první republikové zlato.

O půl roku později jsem prvním závodem sezóny 2021, který se konal na Slovensku v Dudincích, splnila stanovený limit mezinárodní federace pro start na Olympijských hrách v Tokiu. Dosáhla jsem času 1:30:52 a o osm sekund tak splnila účastnickou normu. Olympijský závod se bude konat 6.8.2021 v Sapporu.