Triexpert Cup - Anthropos

 

Triexper cup se sice neřadí k nejprestižnějším závodům v České republice, ale díky tradici a skvělé organizaci se těší oblibě spousty profesionálních či rekreačních běžců a sportovců. Má své kouzlo a díky stejným tratí vám umožňuje si dělat vlastní analýzy a zhodnocení.

Tři měsíce je sice dlouhá doba, ale vyzkoušla jsem si náročnost cyklistických tréninků a závodů. Zažila jsem bolest, kdy nemůžete otočit nohama a ceníte zoubky, aby jste vyšlapali na vrchol kopce. Pak příjde technický sjezd, kdy je ve vás takový strach, že tepy ani neklesají. Závody v maratonech na horských kolech trvají přes dvě hodiny a pořádají se téměř každý víkend.

Pro mě tentokrát závod znamenal malý test, při kterém jsem chtěla zjistit jak moc špatně na tom jsem po třech měsících běžecké pauzy. Postavit se na 6 km závod v Anthropose byl malý test nohy zda vydrží prudký seběh a hlavně zda budu schopna dále navázat běžeckým tréninkem. 

Běžela jsem tento závod před maratonem v Praze v tempu 4:00/km, následně před maratonem v Drážďanech v tempu 3:55/km a nyní jsem si udělala traťový osobní rekord, a to v tempu 3:48/km. Profil tratě mi úplně nesedí, ale je to perfektní a rychlá trať, která vede pouze po asfaltu. Převýšení je okolo 70 m což není mnoho, ale přesto mi kopec přijde velmi prudký :)

Velkou radost mi udělal Honzův start, který běžel svůj první závod. Těšila jsem se na porovnání našich výkonů. Překvapením pro mě ale nebylo, že mě porazil :) Jakmile uviděl kopec, tak byl pryč. Na cílové pásce nás dělilo asi 11 sec a Honza dobíhal společně s první ženou, která mě porazila o 15 sec. Nechtěla jsem bojovat o prvenství a nejspíše bych souboj ani nevyhrála. Prostě jsem jen běžela od startu až do cíle bez bolesti a v cíli s úsměvem na rtech. 

Poděkování patří firmě Skins. Zejména kompresní návleky si s Honzou nemůžeme vynachválit. Vyzkoušela jsem si včera celý běžecký set od firmy Skins, který nebyl špatný, jen je škoda, že se tričko nemůže propíchnout a nemá na sobě ani žádnou vychytávku, která by umožnila připevnění čísla. Kraťasy držely perfektně, kde měly. Je to velká výhoda proti jiným značkám, které se sunou mohokrát nahoru. Nemám ráda dlouhé kraťasy, tudíž mi tahle kratší verze seděla. Ještě shodit nějaké to cylistické kilečko a bude to TOP :)

Krásný den všem a pokud můžete, běžtě si dnes zaběhat.

Kdo máte chuť, tak napiště do komentářů jak jste dnes běželi :)

Zpět>>
Brněnské komunikace
Mizuno
SKINS
MT Novák
Šmakoun
posilovna Průvan
Jaroměřická mlékárna
© Copyright durdiakova.cz
WD