KPŽ - Vysočina Arena Tour České Spořitelny

Prestižní závod Kolo pro život našlo tentokrát zázemí ve špičkovém areálu Nového Města. Závodní trasy vedou částečně po úsecích, kde se každý rok při závodech SP prohánějí Nino Schurter, Julien Absalon nebo Jaroslav Kulhavý.

Hlavní trasa B o délce 55 km byla vedena po nejatraktivnějších místech Českomoravské vrchoviny - Žďárských Vrchů. Dostali jsme se na Žákovskou horu nebo na nejvyšší vrchol Devět skal (836 m. n. m.).

Na trase byla spousta technických pasáží a singletrailů s kterými jsem si tentokrát vůbec nedokázala poradit. Pro mě to byla nejtěžší trať, kterou jsem doposud jela. V ženské kategorii se sešla silná konkurence. Trať přilákala jména jako Janu Pichlíkovou, Kateřinu Drhovou anebo třeba Danu Pospíšilovou. V závodě bylo možné bojovat i o titul Akademického Mistra ČR, což zvýšilo prestiž závodu.

Po startu následovalo mírné stoupání, které nebylo příliš široké a eliminovalo přepálený start. V průběhu kopce jsem se dostala na svou klasickou pozici 2. místo - 4. místo v celkovém pořadí žen. Cítila jsem se výrazně lépe než minulý týden a v technických výjezdech byla silnější. Problémy přišly okolo 10 km, kdy se předemnou ve výjezdu vycvaklo a díky svým malým zkušenostem jsem nedokázala v kopci zpět zacvaknout. Kopec jsem musela vyběhnout. Následoval technický sjezd s množstvím kořenů, který definitivně pohřbil mé naděje na dobré umístění. Ve sjezdu jsem byla nebezpečná sobě, ale i všem okolo a díky špatně technice se v podstatě nemohla dostat dolů. Místy jsem šla pěšky a bojovala s hlavou a s různými pocity či přímo se strachem.

Opačně se dařilo na trati Honzovi (Jan Reiner). Trať byla pro něj jak šitá na míru a byla jsem si toho v průběhu závodu vědoma. Dodávalo mi to sílu a věřila v jeho dobré umístění. Techniciké pasáže, ne příliš dlouhé kopce, polní cesty... Ideální...

Pro mě byl úspěch trať absolvovat. Pevně věřím, že jsem tím i trošku nabrala zkušenosti do dalších závodů. Jeden pád, žádné zranění ani defekt. Trénink o délce 2hod 30min na aerobním prahu mě zase posunul o kousek dále a pomůže k rychlejšímu návratu do běžecké formy. V kategorii jsem dojela na bramborové pozici, ale celkem spokojena že trať pokořila.

Medailovou štafetu převzal Honza a vybojoval v cílové rovince 2. místo ve své kategorii (1/2 sekundy ho dělilo od 1. místa)

V seriálu Kola pro život je možné z pódiových medailí složit republiku a tudíž náš cíl získat medaili se nám opět vydařil.

(Foto: Jan Reiner -Reyinstashot -photography of sport and cycling life)