KPŽ - Šumavský MTB maraton České spořitelny

Šumava nikdy nenudí... První závod Kola pro život budu mít již vždy spjatý se Šumavou, zámkem ve Vimperku a úžasnou pizzou, kterou jsem měla před závodem.

Zajímavostí byl start do kopce, který mi vyhovoval a do technických pasáží se následně najíždělo relativně v klidu. Hlavní trasa "trasa B" měřila 55 km s výškovým převýšením 1270 m. Hlavní trasu pokořilo 1600 lidí a kratší tasu "trasu C" zhruba 1000 lidí.

Do závodu jsem tentokrát nastoupila s rozvahou a závod chtěla hlavně v pořádku absolvovat. Nedokážu se úplně ideálně vypořádat s únavou a začíná to být trošičku začarovaný kruh z kterého neumím vyjet. 

Snažila jsem se dostat dopředu v prvním kopci, který měřil 3 km což se mi podařilo a výrazně mi to ulehčilo průběh závodu. Oproti závodu v Beskydech mi přišla Šumava malinko jednodušší a technické pasáže ne až tak složité. Nicméně i tentokrát MTB nástrahy daly o sobě vědět. Tentokrát jsem bojovala se spadlým řetězem a z převodníku lovila větev. Eliminovala jsem po Čeladné problémy s nášlapnými pedály tím, že je vyměnila za nové a ejhle - bylo po problému... 

Závodem nás provázelo neúnosné horko a následně pršelo tak hodně, že to připomínalo místy až kroupy. I tohle jsou zkušenosti.

Co se týká průběhu závodu, tak byl dle očekávání. Scénář, kdy mi všichni ujíždí ve sjezdech se opakoval i tentokrát, ale hlava na to byla lépe připravena. Neměla jsem přehled o dění za sebou, tudíž jsem si jela své tempo a čekala co se bude dít. Místy bylo nepříjemné, že jsem nevědela kam přesně mám jet a i to chvilkové přemýšlení vás vždy trošku rozhodí. Nepozornost a přejetí odbočky, drobná zaváhání, sekundy k sekundám...

Musím říct, že ale nohy do kopce příliš nejely. Tak jako při závodu v Čeladné chybělo něco navíc, tak i na Šumavě to byl pouze absolvovaný start. Snažím se své tělo poslouchat a cítím že jsou někde chyby. Jen je obtížné přijít na to kde jsou. Do cile jsem dojela jako druhá žena za reprezentankou Janou Pichlíkovou, ale náskok na třetí ženu nebyl příliš velký. První místo v kategorii mi udělalo radost a celkově jsem hlavně ráda, že jsem závod v pořádku odjela. Pomaloučku mi začíná chybět běh. Plán je tudíž vcelku jasný... Čekají mě dva závody seriálu Kola pro život a hurá k běžěckému plánu. Musím ale doufat, že tělo bude poslouchat...

Poděkování patří Honzovi (Jan Reiner), který mi opět dodával odvahu. Sám závod absolvoval na celkovém 20.místě, což je proti mému 149.místu naprosto neuvěřitelný výsledek. Zároveň poděkování patří i týmu České spořitelny, která mi poskytla zázemí a vše potřebné pro závod.

  • FOTO: Jan Reiner (Reyinstashot) Photography of sport and cycling life, nature and architecture

 

Zpět>>
Brněnské komunikace
Mizuno
SKINS
MT Novák
Šmakoun
posilovna Průvan
Jaroměřická mlékárna
© Copyright durdiakova.cz
WD