KPŽ - Oderská Mlýnice České spořitelny

Věřím, že kdo jednou zažije diváckou atmosféru dlouhého, táhlého kopce Oderské Mlýnice, tak se bude vracet pravidelně, aby atmosféru zažil znovu a znovu. Pro mě závod znamenal velkou výzvu. Kopce a ne příliš technické sjezdy to je něco co mi sedí. Počasí bylo téměř ideální a já byla zvědavá co se bude na trati dít.

Startovní číslo mě zařadilo až do zadních řad. Znamenalo to, že boj o přední pozice se mohl začít odehrávat až zhruba od 10. km, kdy jsem stáhla většinu ztráty na soupeřky, které startovaly z vln přede mnou. Bylo to každopádně motivační holky dojíždět. Tím, že jsem již zahájila běžeckou přípravu, tak si závod dokázala více užívat a jela ho s větší lehkostí.Chuť závodit u mě rostla s každou dojetou závodnicí a s ní i rizika spojená s rychlostí a úsilím, které jsem vyvíjela. V mírném klesání mi spadl řetěz, který jsem navíc zasukovala a jeden článek ohnula. S technickým problémem jsem si sama nedokázala poradit a jen díky pomoci od Jaroslava Marka ze Superior Riders, který zastavil a řetěz imbusem opravil, mohla pokračovat. Dle analýzy dat ze stravy jsem opravou strávila 4 min čistého času a to nepočítám sekundy, kdy jsem odmítala zastavit... Jaroslavovi patří poděkování, protože bez něj bych nebyla schopná pokračovat. Děkuji...

Další část tratě byla náročná pro hlavu. Ztráta byla velká a nechtělo se mi šlapat. Takové ufňukané momenty, kdy vás mrzí co se stalo a prostě jen jedete. Obrat přišel až díky divácké atmosféře v Oderské Mlýnici, která byla neskutečná. Dala by se přirovnat k mezinárodním závodům. Lidé převlečeni v maskách, bubny které vám duní v uších do rytmu a řehtačky, které vás ženou vpřed. To vše zapříčinilo pozvolný obrat v mé hlavě a vyvolalo opět chuť závodit. Ne o umístění, ale pro ten pocit z výkonu. Oderskou Mlýnici jsem nevyjela v nikterak dobrém čase, ale postupně to bylo lepší a lepší. Opět jsem předjížděla soupeřky, které jsem již jednou předjížděla po startu. Nevěděla jsem na jaké pozici se pohybuji, ale měla v sobě opět jiskru, a to bylo nejdůležitější.

Po dojetí vynikající Katky Drhové, v dresu České Spořitelny, jsem ze sebe měla docela dobrý pocit a zkoušela se s touto skvělou sjezdařkou udržet. Závěr závodu byl v můj neprospěch a vedl převážně dolů. Každopádně jsem bojovala a v těsném závěsu za Katkou dojela do cíle. Příjemným překvapením v cíli bylo mé 3. místo v kategorii a 7.místo v ženách celkově. Přede mnou byly závodnice, které jsem již porazila, ale o tom jsou cyklistické závody. Jsou nepředvídatelné, jsou o štěstí a jsou i o zkušenostech a hlavně o rozvážnosti.

Zpět>>
Brněnské teplárny
Šmakoun
posilovna Průvan
Jaroměřická mlékárna
© Copyright durdiakova.cz
WD