Kolo pro život - ČT Trans Brdy

Měla jsem na výběr ze tří tras, ale jelikož se mi do přípravy hodila ta nejkratší, tak zvolila trasu C. Trasa C byla dlouhá 37km s převýšením necelých 900m.

Pocit před závodem nebyl vůbec dobrý. Jela jsem to z plného tréninku a v den závodu mě doběhla únava a přemýšlela jsem, že vůbec startovat nebudu. Cítila jsem se vyčerpaná s bolestí v krku a občasnou nechutí k jídlu. V podstatě ani v areálu závodu jsem nebyla ještě zcela rozhodnutá o svém startu. Asi mi přišlo zbabělé se na start nepostavit a navíc tento závod byl zvolen jako poslední testovací těžký trénink a už nebyla možnost ho v tréninovém plánu někam posunout či zaměnit. 

Ve 12hodin jsem se řadila do startovního koridoru a i přes velmi dobré číslo, tzv.divokou kartu, jsem stála dost daleko od první řady. V prvním singlovém stoupání jsem zůstala zaseklá ve vláčku, který vůbec nešlapal. Bylo to pro mě zvláštní jet závod a nemoci šlapat. Naštěstí to netrvalo dlouho a trať se rozšířila a já začala jet takovou svoji malou časovku. Za nikoho jsem se neschovávala, s nikým jsem netaktizovala. Jela jsem prostě to, na co jsem v daný den měla. Nešetřila jsem síly a zkoušela jet i rychle technické pasáže a sjezdy. Kluzké kořeny se mnou stále nespolupracují, ale už alespoň nacházíme společnou řeč:) Musím říct, že mírný posun v technice díky Honzovi (Jan Reiner) určitě nastal. A to jako že já jsem těžký pacient:)...

Z některých zvládnutých pasáží jsem měla vyloženě radost. Relativně rychle a přitom bezpečně projeté... Po prvé v životě jsem získala i segment dolů na portálu Strava, (QOM-queen of mountain) - Tzv.down hill.

Věděla jsem že jedu jako první žena, ale tohle nebyl závod o medaili. Byl to závod s časem, s tepy, s intenzitou, s technikou a především sama se sebou... Snažila jsem se dívat na terén a trošku přemýšlet dopředu. Chyby v podobě přehlédnuté zatáčky či špatné techniky ve sjezdu se prostě neodpouští.

Před závodem jsem tentokrát vyzkoušela želatinu od Ethic sport. Já osobně potřebuji cítit lehký pocit hladu před startem a želatina je pro mě ideální varianta. Zlehka mě zasytí a navíc je to 100 % čisté ovoce obohacené draslíkem a hořčíkem. Je to v podstatě 100%  přírodní energie. Gely od Ethic sport jsou výrazně více tekuté než například od značky Agáve nebo GU. Za mě se výborně hodí na rozpuštění do bidonu. Jsou rovněž ovocné a výhoda těchto gelů spočívá ve 3 sacharidech s rychlým uvolňováním energie a 2 sacharidech s prodlouženým uvolňováním. V extrémním teple je tekutost těchto gelů velkou výhodou. Měla jsem dva třešnové gely a jeden s příchutí tropického ovoce. 

Z dojezdu do cíle mám krásné fotky a ty mi budou závod vždy přiomínat. Jako první žena na trati C jsem dávala rozhovor do televize... Před rokem bych o něčem takovém nemohla ani snít. Takže velké díky Jan Reiner za nespočet tréninků, za trpělivost a starost o mé krásné kolo...

Zpět>>
Brněnské komunikace
Mizuno
SKINS
MT Novák
Šmakoun
posilovna Průvan
Jaroměřická mlékárna
© Copyright durdiakova.cz
WD