Běchovice-Praha

Již 123.ročník legendárních Běchovic se uskutečnil v neděli 29.9.2019. Již několikátým rokem je závod brán jako Mistrovství České Republiky v silničním běhu na 10km. Trať závodu mi úplně nevyhovovala. Každopádně vybojované 5.místo ve  finiši, v takto dobře obsazeném závodě, mi udělalo radost. V čase 37:37 jsem proběhla cílem. V závodě zvítězila dlouholetá reprezentantka v triatlonu a trojnásobná účastnice OH Vendula Frintová v čase 35:06. 

Trať vede po startu z mírného kopečka a může se vám zdát, že máte křídla jak hezky to běží. U některých přijde zlom po prvním kilometru, ale u mě přisel až v polovině závodu. Holky přede mnou byly lepší, tak jsem počkala na závodnici za sebou.

Běchovice jsou známé svou závěrečnou částí s věčně strašícím Hrdlořezákem. Na úpatí tohoto kopce přiběhnete poté, co jste seběhli z Táboráku. Kopce, který mu předchází a který vám vezme spoustu sil. Hrdlořezák je již taková vidina cíle a je to závěrečná etapa závodu. Pak vás už jen čeká delší cílová rovinka a máte to za sebou. Já svůj závod rozhodla až na posledních 500m, právě v této cílové rovince. Měla jsem dostatek sil na tempový nástup a využila toho. Určitě tento závod nebyl pro mě jednoduchý, ale je to Mistrovství ČR a to nebývá snadné. Už i samotná organizace dopravy je komplikovaná. Závod start - cíl znamená, že se musíte po doběhnutí dostat k autu, které máte na startu. Samozřejmě jezdí veřejná doprava, ale chvilku Vám to potrvá než k autu docestujete.

Zpět>>
Brněnské teplárny
Šmakoun
posilovna Průvan
Jaroměřická mlékárna
© Copyright durdiakova.cz
WD